MOHELNICE A DAKARSKÉ SPECIÁLY

Součástí VELKÉ CENY MOHELNICE TRUCK TRIAL je i bohatý doprovodný program. Kromně spanilé jízdy trucků městem Mohelnice v pátek před závodem ...více, připravují každoročně pořadatelé spoustu atrakcí a soutěží pro děti, velké množství stánků se suvenýry a hračkami, simulátor jízdy formule 1 - Ferrari show, vyhlídkové lety vrtulníky nad areálem závodiště a jeho oklolím, mnoho exponátů různých modifikací nákladních automobilů a pod.
Nedílnou součástí doprovodných programů je představení a propagační jízdy dakarských speciálů. První se v Mohelnici v roce 2011 představil Aleš Loprias, účastník Rallye Dakar, se svým speciálem TATRA z LOPRAIS TATRA TEAMu.

Martin Kolomý, pilot závodní TATRY PHOENIX týmu BUGGYRA Racing, několikanásobný úspěšný účastník Rallye Dakar, se představil v Mohelnici naposledy v roce 2016.


VELKÁ CENA MOHELNICE TRUCK TRIAL 2016 a Martin Kolomý.

Martin Kolomý jezdil v Mohelnici zatím nejčastěji. Porvé byl v roce 2013. Byl také v roce 2015.


VELKÁ CENA MOHELNICE TRUCK TRIAL 2015
Oldřich Janků, sportovní ředitel závodu a Martin Kolomý.


V roce 2015 si v Mohelnici s Martinem Kolomým povídal Jiří Černý, natáčel je při tom Jindřich Linhart.

V roce 2017 se v Mohelnici představil BONVER DAKAR TÝM se svým závodním speciálem TATRA JAMAL. Tatru do Mohelnice přivezl a také ji řídil při přadváděcích jízdách, Miroslav Zbranek, mechanik týmu BONVER DAKAR. Mirek nebyl na VELKÉ CENĚ MOHELNICE žádným nováčkem. Předtím pracoval v Motokárách Bruntál a od roku 2009 vozil do Mohelnice soupravu se simulátorem jízdy formule 1. V tomto roce přijel do Mohelnice i několikanásobný účastník Ralley Dakar, Jaroslav Valtr.


Jaroslav Valtr a jeho mohelnický "jump"


Reportáž s Jaroslavem Valtrem natočil v Mohelnici v roce 2017 Jiří Černý, za kamerou byl Jindřich Linhart.
(Reportáž shlédnete kliknutím na forku)

V letošním roce, v roce 2018, představil v Mohelnici závodní speciál týmu BONVER DAKAR, TATRA JAMAL, několikanásobný účastník Rallye Dakar jako pilot doprovodného vozidla i člen závodní posádky, technik vozidlových zkoušek akciové společnosti TATRA TRUCK Kopřivnice, ing Petr Vodák.


Sportovní ředitel závodu Oldřich Janků a pilot Tatry Jamal Petr Vodák.


Petr Vodák, Tatra Jamal a Mohelnice 2018

WEBDESIGN >> Cube vision >> © 2009