závod seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu


termín konání
25. a 26. května 2024

 

záštitu nad závodem převzal

Ing. Josef Suchánek
hejtman Olomouckého kraje

závod pořádají
AMK Mohelnice v AČR a AGENAS TEAM autoklub v AČR Javorník,
ve spolupráci s ÚAMK - Rallye Trial Bohemia Jirkov,
hlavním pořadatelem seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu,
za finanční podpory Olomouckého kraje a podpory města Mohelnice

co by měli vědět diváci než vstoupí do areálu závodiště naleznete zde
ceny vstupného neleznete zde
co Vás nejvíce zajímá - nejčastější dotazy - naleznete zde


Při slavnostním zahájení závodu předali zástupci realizačního týmu finanční dar
na léčbu Jakubovi Horákovi, bývalému závodníkovi v truck trialu,
který zůstal po vážné nehodě tělesně postižený

DAKAR SHOW 2024 v rámci doprovodného programu a její aktéři.
Zleva: Petr Almáši (řidič
speciálu FORD CARGO EVI I), Ája Sedláčková (čtyřkolka)
a Jiří Kašpárek jun. (spolujezdec 
speciálu FORD CARGO EVI I).

 

V Ý S L E D K Y   Z Á V O D U
(Průběžné výsledky po prvním závodním dnu - sobotě, naleznete zde)

Třída Prototypy

poř. číslo jezdec spolujezdec vozidlo tr.body stát
1 702 Libor Kopeček Šárka Kopečková Edward V 265
2 709 Stanislav Kopeček Kateřina Pelcová   848
3 780 Petr Ryba Adam Bocek, Štěpán Janoušek   3 932

Pro nízký počet posádek ve třídách P a S1 byly tyto třídy spojeny. Posádky odjely za závod 8 sekcí.

Třída S1

poř. číslo jezdec spolujezdec vozidlo tr.body stát
1 160 Martin Bílek Martin Šindelář MB Unimog 406 521
2 161 Jakub Kašpárek Michal Izvorský MB Unimog 406 1 159

Pro nízký počet posádek ve třídách P a S1 byly tyto třídy spojeny. Posádky odjely za závod 8 sekcí.

Třída S2

poř. číslo jezdec spolujezdec vozidlo tr.body stát
1 214 Tomáš Pražák Ondřej Vodička, Eliška Vodičková MB Unimog 416 360
2 230 Jan Šebor Jaroslav Janovský MB Unimog 416 565
3 242 Petr Kunz Jiří Vlček MB Unimog 406 757
4 206 Bohumír Čáp Petr Kozumplík Avia D31 837
5 202 Julien Thibault Océane Pierrotte MB Unimog 416 1 343

Posádky třídy S2 odjely za závod 8 sekcí. 

Třída S3/1

poř. číslo jezdec spolujezdec vozidlo tr.body stát
1 385 Bronislav Ševčík Roman Fojtík Praga V3S 468
2 393 Tomáš Janků Roman Kovář Ross Viza 330 4x4 488
3 360 Jan Hubáček Jan Zikuda, Vladimír Dvořák Praga V3S 612
4 314 Josef Drozd Zdeněk Horák Praga V3S 623
5 318 Oldřich Vašut Martin Vašut Praga V3S 650
6 301 Valentin Marceaux Maxime Gaugey Unimog 416 1700 684
7 323 Marek Rosenbaum Marek Pavlis, Vojtěch Fejfar Praga V3S 1 332

Posádky třídy S3/1 odjely za závod 6 sekcí. 

Třída S3/2

poř. číslo jezdec spolujezdec vozidlo tr.body stát
1 302 Phil Musy Tim Ibbets MB Unimog 404  1 888
2 355 Roman Seknička Petr Nesrsta, Vratislav Seknička Gaz 66 2 163
3 351 Otakar Slabý Jan Lán, Richard Pospíchal Liaz 4x4 2 337
4 344 Lubomír Izdný Lubomír Izdný ml., Jana Marková Liaz 4x4 2 796
5 327 Jan Brádle Tomáš Míka, Jiří Brádle Liaz 4x4 2 918
6 312 Radomír Dobeš Václav Kulišťák, Stanislav Maňas Liaz 4x4 2 942
7 366 Tomáš Kvasnica  Hanka Kvasnicová Ifa W50 3 114
8 369 Václav Kresta Tereza Krestová Tatra 138 4x4 3 921

Posádky třídy S3/2 odjely za závod 8 sekcí. 

Třída S4/1

poř. číslo jezdec spolujezdec vozidlo tr.body stát
1 422 Michal Mašek Marek Pravda, Lenka Dušáková Tatra 815 6x6 614
2 468 Břetislav Antonín Martin Blahuš, Iva Antonínová Tatra 815 6x6 896
3 448 Zdeněk Vorlík Pavel Třešňák, Rostislav Brodský Tatra 815 6x6 1 199
4 466 Lukasz Martynek Jindřich Šusta, Irena Gabrielová Tatra 815 6x6 1 286
5 413 František Pernica Martin Sokolovský, M.Kocourek Tatra 815 6x6 1 364
6 427 Jaroslav Krahulec  Miloslav Pařízek  Tatra 815 6x6 1 418
7 463 Tomasz Cieslar  Jakub Mikeš, Marek Fejfar Tatra 815 6x6 2 041

Posádky třídy S4/1 odjely za závod 5 sekcí. 

Třída S4/2

poř. číslo jezdec spolujezdec vozidlo tr.body stát
1 442 Josef Bárta Daniel Bára Ural 4320 1 224
2 441 Jan Wohl Ondřej Kocourek, Brigita Wohlová Ural 4320 1 554
3 440 Jaroslav Kocourek Leoš Kocourek Tatra 815 6x6 VVN 2 103
4 433 Matěj Voráček Tomáš Tajbl, Libuše Malecká Tatra 815 6x6 2 326
5 452 Vojtěch Špička Jiří Urban, Rudolf Pytlík Tatra 815 6x6 VVN 2 687
6 488 Jindřich Darmovzal  Ota Scholz, Richard Scholz Tatra 815 6x6 TP 3 044

Posádky třídy S4/2 odjely za závod 5 sekcí. 

Třída S5

poř. číslo jezdec spolujezdec vozidlo tr.body stát
1 588 Jiří Tomec Václav Krail, Milan Jakoubek Tatra 813 8x8 2 365
2 540 Milan Dvorský Igor Smatlánek, Juraj Križko Tatra 815 8x8 2 519
3 574 Marek Užovič Peter Király Tatra 815 8x8 2 688
4 578 Jaroslav Heckel  Adam Krytinář Tatra 813 8x8 2 731
5 557 Milan Melichar Jan Zach, Eliška Melicharová Tatra 813 8x8 2 969
6 575 Filip Sklenár Jozef Kaplán Tatra 815 8x8 3 007
7 512 Tomáš Legerský  J.Pich, J. Jakubínský, E. Jansová Tatra 815 8x8 3 151
8 553 Milan Buršík  Petr Jelínek, Roman Atalčík Tatra 813 8x8 3 600
9 519 Ladislav Palarczyk Jaroslav Palarczyk, E.Dvořáková Tatra 815 8x8 4 141

Pro velký počet posádek byla třída S5 rozdělena do dvou skupin.
 Posádky třídy S5 odjely za závod 8 sekcí. 

 

ZÁVOD ROZHODOVALI

hlavní sportovní komisař Pavel Kvasnica
technický komisař Petr Kvasnica
 
třída / skupina sportovní komisař traťový komisař
S1 + P Tomáš Šemora Miroslav Jahoda
S2 Mojmír Vaníček Eva Rybářová
S3/1 Ondřej Kolář Lukáš Lamr
S3/2 Filip Kvasnica David Richter
Vladimír Sláma Nora Slámová
S4/1 Roman Špišák Jan Šopík
S4/2 Karel Jahoda Matěj Jahoda
S5 Lukáš Kvasnica David Petrák
Aleš Koutecký Lubomír Liewehr

VLOŽENÝ ZÁVOD DO VRCHU
o pohár Olomouckého kraje

číslo jezdec spolujezdec vozidlo stát
301 Valentin Marceaux Maxime Gaugey MB Unimog 416 1700

 

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ JEZDEC
v historii VELKÉ CENY MOHELNICE TRUCK TRIAL
od roku 2009 do roku 2024

 

číslo jezdec body stát
230 Jan Šebor 313

 

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPOLUJEZDEC
v historii VELKÉ CENY MOHELNICE TRUCK TRIAL
od roku 2009 do roku 2024

 

číslo spolujezdec body stát
311 Oldřich Vašut 307

(Poznámka: Vzhledem k nepřítomnosti Oldřicha Vašuta při vyhlášení výsledků
byla použita fotografie z minulého roku)

FOTOGALERIE ZÁVODU


autor fotogalerie Jan Mýlek
fotogalerie není provozovaná na našm servru

VIDEOGALERIE ZÁVODU


pátek - přípravy na závod vrcholí


sobota - tak a je to tady, začínáme


neděle - druhý závodní den


Vložený závod do vrchu o pohár Olomouckého kraje
autor videí Zdeněk Diviš

REALIZAČNÍ TÝM ZÁVODU

Organizační ředitel závodu: Miroslav Stratil
Sportovní ředitel závodu: Oldřich Janků
 
Hlavní pořadatel Aleš Stratil
Manager a koordinátor závodu: David Janků
Pořadatel: František Moťka, Kateřina Šebestová, Jitka Hamplová
Propagace a technické záležitosti:  Tomáš Stratil, Pavla Stratilová
Hlavní sportovní komisař závodu: Pavel Kvasnica
Technický komisař závodu: Petr Kvasnica
Sportovně organizační asistent: Jolana Rýznarová
Organizace závodiště: Pavel Houserek
Vedoucí pomocných komisařů: Oldřich Šnévajs
Moderátor závodu: Ing. Bohumil Bořecký, Jiří Černý
Technické zabezpečení areálu: Kamil Stratil, SDH Loštice, Pavel Hrubý
Technické zabezpečení elektro: Jiří Ryšánek
Sportovně technické zabezpečení: Mladeč, SDH Úsov, ŠMOTEK, Postřelmov
Hospodář závodu: Alena Šnévajsová
Hlavní pokladní: Štefan Kulina, Ilona Zapletalová
Ozvučení areálu: Maraka Sound / R.Čep, M.Lach, K.Stratil ml.
Organizace dopravy: Roman Blažek
Parkoviště návštěvníků: Tomáš Richter
Parkoviště závodníků, organizace depa: Adolf Krmela
Parkoviště hostů, VIP: Lukáš Folta
Odpadové hospodářství a ekologie: Zdeňka Navarová, Jana Vykydalová 
Stanování: Jaroslav Indra
Vedoucí kontroly: Pavel Hýbl
Kontrola Luboš Hýbl, Zdeněk Renda
Ostraha areálu: vojáci v záloze pod vedením Miroslava Fričovského



PROGRAM ZÁVODU

pátek 24.05.2024
18:00 
spanilá jízda závodních vozů městem Mohelnice

sobota 25.05.2024
07:00 – 08:30 technické přejímky závodních vozidel
09:00 slavnostní zahájení závodu 
09:15 rozprava s posádkami, start závodu do jednotlivých sekcí
18:00 ukončení prvního dne závodu
20:00 večerní zábavný program

neděle 26.05.2024
08:30 zahájení druhého dne závodu, rozprava s posádkami, start do sekcí
15:00 ukončení závodu v sekcích
15:30 start vloženého závodu do strmého vrchu o pohár Olomouckého kraje
17:00 vyhlášení výsledků závodu 
18:00 ukončení závodu

 

PARTNEŘI ZÁVODU

Olomoucký kraj * OSTRA GROUP Ostrava a.s. * Generali Česká pojišťovna a.s.
Pivovar Litovel * město Mohelnice * ŠMOTEK BUILDING s.r.o. Sobotín

ADIP, spol. s r.o * ČSAD Ostrava a.s. * ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s.
  FESH FESH Group v.o.s. * KAR group a.s. * NIKEY s.r.o.
TESTCAR s.r.o.

 * Motokáry Bruntál * Autocentrum Hájek s.r.o. Týnec nad Labem
Odtahová služba Vítkov s.r.o. * TOI TOI, sanitární systémy, s r.o. * Motor MAX
 inzertní noviny OÁZA
Armáda České republiky * 7. mechanizovaná brigáda * Agentura personalistiky AČR

PODĚKOVÁNÍ

Pořadatelé děkují za nezištnou pomoc a spolupráci
Olomouckému kraji, Městu Mohelnice, Zdravotní a záchranné
službě Hradec Králové, Územnímu odboru Policie České republiky,
Jednotce sboru dobrovolných hasičů Loštice a Úsov

Pořadatelé dále děkují
za pochopení občanům Křemačova, kterým jsme narušili víkend,
divákům za ukázněnost a respektování pokynů pořadatelů,
partnerům a sponzorům závodu,
a také ostatním, kteří se na přípravě a realizaci závodu podíleli.

POZVÁNÍ
Pokud jste se dostali až sem, tak Vám děkujeme, že jste si prohlédli všechny informace o VELKÉ CENĚ MOHELNICE TRUCK TRIAL 2024.

Přijměte naše pozvání na další, již patnáctý, ročník
VELKÉ CENY MOHELNICE TRUCK TRIAL 2025 
který se uskuteční
24. a 25. května 2025

WEBDESIGN >> Cube vision >> © 2009